Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  24 °C
Veronika Kalinová Práca

Brigád pre mladých je žalostne málo: Študenti si v Zlatých Moravciach zarobiť nevedia

Zisťovali sme v uliciach Zlatých Moraviec, či zamestnávatelia ponúkajú pre mladých študentov brigádu na letné mesiace. Podľa našich zistení je brigád v Zlatých Moravciach veľmi málo, prakticky je veľmi ťažké si nájsť akúkoľvek prácu na leto v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Brigád pre mladých je žalostne málo: Študenti si v Zlatých Moravciach zarobiť nevedia
Zdroj: Dnes24.sk

Ako to vidia zamestnávatelia?

Opýtali sme sa v pár podnikoch a v niektorých predajniach, či nehľadajú brigádnikov na leto. „Bohužiaľ, nehľadáme,“ bola najčastejšia odpoveď zamestnávateľov. Na niektorých miestach nám zamestnávatelia či pracovníci povedali, že po minulé roky brigádnika mali, ale posledné dva roky ho už nemajú. Jedna z pracovníčok sa vyjadrila o možných príčinách : „Dôvodom je hlavne kríza a to, že ľudia nemajú peniaze. Práce je preto málo a brigádnika si už málokto môže dovoliť.“

Vyjadrenia mladých

Nikoleta (17), študentka: Ja som si brigádu hľadala od mája, ale nič som si nevedela nájsť. Dokonca som aj písala na rôzne weby, že hľadám brigádu, ale nikto sa mi neozval. Podľa mňa majú v tomto výhodu chlapci, lebo moji kamaráti si našli brigády pri stavbe a zatepľovaní domu. Ale ani ja, ani žiadna iná spolužiačka sme si brigádu nevedeli nájsť.

Lukáš (19), študent: Tiež som si hľadal a dlho sa mi nič nerysovalo. Nakoniec som vzal miesto kolportéra a teraz hádžem letáky do schránok. Nie je to veľmi dobre platené, ale je to lepšie ako nič. Stále si však hľadám niečo iné, uvidíme, či sa niečo lepšie naskytne.

Lucia (21), študentka: Chcela som brigádu na leto, tak som si ju začala zháňať. Bola som sa opýtať v rôznych predajniach s oblečením, ale nikde ma neprijali. Teraz si už brigádu nehľadám, myslím, že je dosť pokročilý dátum, takže sa mi už nič nepodarí nájsť. Väčšinou to majú brigádnici aj tak dopredu vybavené.

Zdroj: Dnes24.sk