Správy

Blíži sa národná púť: Do Šaštína aj vlakom priamo z Moraviec

Pútnikov do Šaštína opäť odvezú mimoriadne vlaky. Mimoriadne spoje pôjdu aj cez Zlaté Moravce.

Ilustračný obrázok k článku Blíži sa národná púť: Do Šaštína aj vlakom priamo z Moraviec
Zdroj: Dnes24.sk

Desiatky tisíc pútnikov priláka každoročne v septembri do Šaštína národná púť k Sedembolestnej Panne Márii. Tradícia pútnického miesta na Záhorí siaha do 16. storočia a spája sa s legendou o manželskej kríze Angeliky Bakičovej a majiteľa šaštínskeho panstva, grófa Imricha Czobora.

Rodinné nezhody ukončili vytrvalé Angelikine modlitby a šľachtičná dala z vďaky vyrobiť sošku Panny Márie, ktorú dnes možno vidieť na hlavnom oltári monumentálnej šaštínskej baziliky.

Pre záujem veriacich o národnú púť Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) 15. septembra opäť vypraví niekoľko mimoriadnych vlakov do a zo Šaštína.

„Mimoriadne vlaky sú časovo prispôsobené tak, aby prišli do Šaštína vo vhodnom čase pred začiatkom hlavnej slávnostnej pontifikálnej omše so začiatkom o 10:30 h.,“ informujú železnice.

Mimoriadne vlaky sú vedené na linkách Zlaté Moravce – Nové Zámky – Galanta – Trnava – Šaštín-Stráže a späť Prievidza – Topoľčany – Leopoldov – Trnava – Šaštín-Stráže a späť. Podrobné časové informácie nájdete na www.zssk.sk

Zo Zlatých Moraviec vyrazí vlak o 5:59 hodine. Následný odchod zo Šaštína domov je na pláne o 13:30 a príchod vlaku späť do Zlatých Moraviec je na pláne o 17:29 hodine.

Ako uviedlo ZSSK, v mimoriadnych vlakoch platí v plnom rozsahu Prepravný poriadku ZSSK. „Do mimoriadnych vlakov je možné zakúpiť si miestenky. Cestovné lístky platia iba v tom mimoriadnom vlaku, na ktorý sú zakúpené,“ informuje železničný dopravca.

Platí tu aj pravidlo, že cestujúci, ktorí nastupujú na stanici alebo zastávke bez otvorenej pokladnice, majú okrem internetového predaja možnosť zabezpečiť si lístok vo vlaku bez prirážky, ak aktívne vyhľadajú vlakvedúceho, pri dodržaní podmienok platného Prepravného poriadku ZSSK.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie