Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  26 °C
Adriana Blahová Iné športy

Beachvolley Open: Čisto domáce ženské finále

Vôbec prvýkrát zavítal do Zlatých Moraviec jeden zo série amatérskych turnajov Beachvolley Open. Najlepšie z domácich sa umiestnili ženy, ktoré napokon svoju kategóriu vyhrali.

Zlaté Moravce sa po Zvolene, Bratislave, Trnave, Leviciach, Nitre, Trebišove a iných mestách stali ďalším miestom konania veľkej série turnajov AVL (Amatérskej volejbalovej ligy). Dvojdňová akcia prilákala hráčov z ďalekého okolia. Hralo sa v troch kategóriách – v sobotu ženy a muži, v nedeľu zmiešané dvojice.

Turnaj nezačínal veľmi priaznivo. A to vďaka upršanému počasiu. „Ráno to bolo zaujímavé. Kurty sme pripravovali v pršiplášťoch,“ usmieva sa Michal Kukučka, spoluorganizátor podujatia. V nedeľu sa našťastie počasie umúdrilo.

Najlepšie sa darilo zlatomoravským ženám. Tie ponúkli čisto domáce finále – šikovné volejbalistky Martina Dvončová a Ivana Ondrušková proti kvalitným a skúseným hráčkam Viere Mihalkovej a Soni Púryovej. Zápas bol vyrovnaný. V závere však rozhodol lepší servis prvej menovanej dvojice. „Súperky veľmi dobre poznáme. Snažili sme sa prispôsobiť našu hru tak, aby bola voči nim účinná. Nakoniec to vyšlo,“ teší sa z víťazstva Martina.

V mužskej kategórii vyhrala dvojica Katastrofa – Jakub Holík/Lukáš Kráľovič. V mixoch sa domáci dostali najďalej do štvrťfinále. Zvíťazili Hrošíci.

Beachvolley Open: Čisto domáce ženské finále
1
Galéria
beach avl
25
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.