Adriana Blahová Iné športy

Beach Summer Trophy: Víťazky úradovali na servise!

V sobotu prebehol druhý ročník ženského beachvolejbalového turnaja s názvom Women`s Beach Summer Trophy 2012. Zvíťazila domáca dvojica. Napínavé finále sa rozhodovalo až v treťom sete.

Upršané počasie značne komplikovalo najmä úvod turnaja. Hráčky si však z dažďa nerobili ťažkú hlavu. Záverečného podujatia beachovej sezóny sa okrem domácich zúčastnili aj dvojice z Bratislavy, Komárna, Nitry a Levíc. Celkovo ich bolo desať.

V zápase o tretie miesto sa stretla Adriana Blahová a Martina Dvončová proti Viere Mihalkovej so Soňou Púryovou. Prvý set bol najmä o psychike. Druhá menovaná dvojica šla na servis za stavu 14:11, keď si súperky vzali oddychový čas. Blahovej s Dvončovou sa podarilo náskok stiahnuť, v závere boli trpezlivejšie a robili menej nevynútených chýb, čo im nakoniec prinieslo zisk setu. Druhý set vyhrala dvojica Mihalková/Púryová. Rozhodovalo sa teda v treťom. Po pomerne vyrovnanom výkone však zvíťazila Blahová s Dvončovou.

Finále sa hralo tiež na tri sety. Domáca dvojica Veronika Rajnohová s Ninou Kunovou zvládli úvod stretnutia proti Daniele Hladíkovej s Petrou Zacharovskou z Bratislavy lepšie. „Prvý set sme jednoznačne vyhrali. V druhom sme už poľavili. Nevládali sme kondične. Nešlo nám podanie, veľa sme kazili. Súperky zlepšili hru a využili naše nedostatky,“ //popisuje zápas Veronika. //„V treťom sete sme sa vzchopili a opäť zaúradovali na servise. Položili sme pár dôležitých lôpt,“ hodnotí víťazka.