Kristína Striešková Kultúra

Arborétum: Rozprávková rozlúčka s letom

Predposledný prázdninový víkend pripravilo Arborétum v Mlyňanoch pre všetky deti atraktívnu rozlúčku s letom. Hľadalo sa, súťažilo a zabávalo.

Druhý ročník rozprávkovej cesty začali zamestnanci arboréta pripravovať už v skorých ranných hodinách. Brány areálu otvorili pre návštevníkov o desiatej hodine. V jednotlivých častiach arboréta bolo pripravených desať stanovísk. Deti museli vyriešiť rozličné úlohy, pri ktorých im pomáhali rozprávkové postavy. Rovnako sa mohli zapojiť do súťaže o vecné ceny.

„Cesta vedie cez časť parku kde sa nachádzajú prevažne rastliny rastúce v severnej Amerike. Deti sa počas prechádzky parkom postupne stávajú indiánmi“, hovorí Katarína Sládečeková, koordinátorka podujatia. Domov si deti odniesli indiánske čelenky, náhrdelníky či obrázky ktoré si vytvorili v tvorivých dielňach.

Podľa Kataríny Sládečekovej navštívilo arborétum počas nedele viac ako dvestodvadsať detí. „S realizáciou podujatia nám pomáhali profesionálny animátori, s ktorými spolupracujeme pravidelne“, hovorí Sládečeková.

Čo pripravuje arborétum najbližšie[/si­ze]?[/color]

Najbližšie čaká na návštevníkov arboréta podobné podujatie na konci septembra, kedy sa arborétum premení na strašidelný park. Pre deti budú pripravené súťaže i tvorivé dielne. Pre dospelých organizátori pripravia výstavu jesenných dekorácii a sypaných obrazov zhotovených s darov zeme.

Zaujímavé fakty :

  • Arborétum založil v roku 1892 Štefan Ambrózy-Migazzi
  • Obsahuje najväčšiu zbierku rastlín v oblasti strednej Európy
  • V súčasnosti má park rozlohu 67 hektárov na ktorých rastie približne 2000 stromov
  • Nachádzajú sa tu rastliny z Východnej Ázie, Severnej Ameriky či Kórey
  • Arborétum spravuje Alovenská akadémia vied

moravce24/Ján Suchodolinský

Arboretum_rozpravka
17
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie