Kultúra

Arborétum Mlyňany sa zapája do Svetového dňa vody: Čakajú nás zaujímavé aktivity

Večne zelené Arborétum Mlyňany sa tento rok zapojí do osláv Svetového dňa vody. Pozrite sa, čo všetko si pre nás pripravili.

Ilustračný obrázok k článku Arborétum Mlyňany sa zapája do Svetového dňa vody: Čakajú nás zaujímavé aktivity
Zdroj: TASR

Pri príležitosti Svetového dňa vody pracovníci Arboréta Mlyňany pripravili v spolupráci so Západoslovenskou vodárenskou spoločnosťou zaujímavé aktivity.

„Deti sa môžu tešiť na hry, workshop a zaujímavé súťaže, ktoré budú zamerané na ochranu vody a vodných zdrojov. Pre verejnosť pracovníci laboratórií ZsVS, a. s., budú dňa 22.03.2019 v čase 9:00–12:00 priamo v Arboréte Mlyňany vykonávať bezplatné orientačné vyšetrenie prinesených vzoriek vody z lokálnych zdrojov (domových studní) na celkovú tvrdosť a dusičnany,“ informujú pracovníci arboréta.

Ako ďalej uviedli, na vyšetrenie vody je postačujúce priniesť 500 ml vody v čistej polyetylénovej fľaši opláchnutej odoberanou vodou. Pred samotným odberom vody je potrebné nechať vodu odtiecť do ustálenej teploty, aby sa v potrubí vymenila za čerstvú.

„V prípade nepoužívanej studne je vhodné nechať vodu odtiecť dlhšie, aby nebola zakalená. Návštevníci zároveň môžu získať odborné informácie, kedy je voda vhodná na pitné účely,“ dodávajú. Z kapacitných dôvodov je potrebné sa na podujatie, aj na rozbor vody vopred nahlásiť. Informácie a prihlasovanie môžete vykonať cez nasledujúce kontakty: 0911942983, jarmila.kralova@savba.sk.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie