Rôzne

Arborétum má za sebou Dendrologické dni: Podujatie prilákalo desiatky odborníkov

V priestoroch Arboréta Mlyňany sa začiatkom októbra konala veľká udalosť. Zavítali sem viacerí odborníci, aby sa zúčastnili vedeckej konferencie Dendrologické dni. Čo sa počas nich udialo?

Ilustračný obrázok k článku Arborétum má za sebou Dendrologické dni: Podujatie prilákalo desiatky odborníkov
Zdroj: Dnes24.sk

Dendrologické dni v Arboréte Mlyňany SAV sa uskutočnili 5. októbra 2016. Ide o vedeckú konferenciu, ktorú pravidelne organizuje tunajšie Oddelenie dendrobiológie s dvojročnou periódou.

Výnimočný ročník

Ako uviedol Peter Ferus z Arboréta Mlyňany, konferencia má svoje miesto v dendrologickej komunite už takmer 10 rokov. „Tento ročník bol však výnimočný nielen nadpriemernou účasťou a hojnejším zastúpením mladých vedcov ale aj kvalitou prác odpovedajúcich na celú škálu aktuálnych otázok,“ povedal.

Na konferencii odzneli viaceré vedecké prednášky z rôznych odborníkov. Vystúpila tu napríklad Dr. Ines Grigorescu z Geografického ústavu Rumunskej akadémie, prof. Elena Masarovičová z Univerzity Komenského v Bratislave či Doc. Salašová z Mendelovej univerzity v Brne.

Takmer 60 vedcov

„Po prestávkach na občerstvenie a posterovú prezentáciu vystúpilo v 4 tematicky zameraných sekciách spolu ďalších 23 prednášajúcich zo Slovenska. Najväčšie zastúpenie mal výskum v oblasti ekologických požiadaviek drevín so zvláštnym zreteľom na extrémy mestského prostredia, cytologických a genetických aspektov života stromov a krov ako aj charakteristiky a regulácie chorôb a škodcov drevín,“ uviedol Ferus, podľa ktorého sa vedeckej konferencie zúčastnilo takmer 60 vedcov, vedecko-pedagogických pracovníkov, doktorandov a diplomantov. „Jej výstupom je recenzovaný zborník pôvodných vedeckých prác,“ dodal na záver.

Môže vás zaujímať:

Jeseň v Arboréte Mlyňany bude farebná: Na deti čaká špeciálne podujatie

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie