Kristína Striešková Futbal

Ani po tretíkrát výhra neprišla

So Senicou sme nedokázali zvíťaziť ani tretíkrát v priebehu dvoch týždňov, tentokrát sme doma prehrali 1:3

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 1:3 (0:2) v 29. kole Corgoň ligy

Góly: 62. Hruška – 41. Strnad, 45. Wiljaars, 61. Blackburn Žlté karty: 27. Majerník, 45. Kováč, 49. Hodek, 69. Bernáth, 77. Pavlovič – 69. Strnad, 77. Blackburn, 84. Diviš, 87. Kóňa Základná zostava FK Senica: Bolek (K) – Strnad, Černý, Pedro Leal, Kóňa, Blackburn (87. Diarassouba), Ďurica, Wiljaars, Diviš (90. Bolinha), Gorosito, Križko Základná zostava FC ViOn: Kuciak – Pavlenda, Majerník (K), M. Pintér, Husár – Pavlovič – Hruška (67. Candrák), Paur, Kováč (64. Bernáth), Orávik (82. Brčák) – Hodek

V ideálnom futbalovom počasí sme prvých dvadsať minút zápasu nevideli veľa pohľadných akcií, prvú šancu priniesla až v 21. minúta, keď nebezpečne hlavičkoval Jaroslav Diviš. V 28. minúte obrovskú chybu spravil Križko, Hodek ju však nedokázal využiť a v koncovke zaváhal. V 34. minúte Blackburn zachytil chybnú Pintérovu rozohrávku, Kuciak však zachránil situáciu perfektným vybehnutím. O dve minúty neskôr sa k odrazenej lopte po rohovom kope dostal Kováč, jeho pokus Bolek bez problémov kryl. V 39. minúte vyslal krížnu strelu Leal, merila však mimo brány. V 41. minúte prešla Kóňova centrovaná lopta cez Pavloviča až na Strnada, ktorý z uhla strelou od brvna otvoril skóre zápasu. V 45. minúte po faule Kováča na Černého hlavný rozhodca Trutz odpískal penaltu, ktorý Wiljaars aj s trochou šťastia premenil.

Druhý polčas sme začali aktívne, Bolek s námahou vytláčal Kováčovu strelu. V 49. minúte sa domáci diváci dožadovali penalty po faule Križka na Hodeka, Trutz však zákrok posúdil ako dovolený. V 61. minúte si na Wiljaarsov center pekne nabehol Blackburn a strelou z voleja pridal už tretí presný zásah hostí. O minútu na to však bol rozdiel v skóre opäť dvojgólový, po Hodekovom sklepnutí sa presadil Hruška. Na rozdiel jedného presného zápasu mohol vzápätí upraviť Pavlovič, jeho strela však nebola dostatočne razantná. V 73. minúte mal na hlave gól Hodek, ale prudký Candrákov center nedokázal umiestniť do brány. O dve minúty na to sa Blackburn úspešne vyhol ofsajdovej pasci, v samostatnom nájazde ho našťastie Kuciak vychytal. V nadstavenom čase mohol štvrtý gól hostí pridať Diarassouba, z uhla však nastrelil žrď Kuciakovej brány.

Hlasy trénerov:

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Dnes sme sa chceli rehabilitovať za semifinále Slovenského pohára. Prvý polčas bol pre mňa veľkým sklamaním. V polčasovej prestávke bola v kabíne doslova "hrmavica“. Druhý polčas bol už lepší, myslím si však, že Senica vyhrala zaslúžene."

Stanislav Griga (tréner Senice):// „Úvodná polhodina bola nezáživná, nám pomohlo dvojgólové vedenie do polčasu. Po zmene strán, keď súper znížil, začal hrať na veľké riziko a vypracoval si aj nejaké pološance. Pre nás sú tieto body veľmi dôležité, teraz sa ideme pripraviť na finále ligy aj Pohára.“//

moravce24.sk/fc vion Video: Ján Suchodolinský