Peter Klimant Iné športy

Ako hrali zlatomoraveckí hokejbalisti? TOTO je kompletný prehľad výsledkov

V závere novembra sa v našom meste odohrali zápasy dvanásteho kola Zlatomoraveckej hokejbalovej ligy, ktoré priniesli viaceré zaujímavé momenty. Pozrite si kompletné výsledky týchto duelov + aktuálnu tabuľku.

Ilustračný obrázok k článku Ako hrali zlatomoraveckí hokejbalisti? TOTO je kompletný prehľad výsledkov

Lemons-Corgons – HC Zlaté Moravce U-20 8:0 (4:0, 2:0, 2:0)

• góly: M. Skladan 2, P. Jakab 2, J. Kukučka, M. Jakab, M. Kozolka, D. Kovárik

Mladíci v prvej tretine robili chyby, ktoré sa na ich hre odzrkadľovali počas celého zápasu. Do zápasu vstupovali s posilami, ktoré dopísali počas prestupového obdobia. Súper využil každú jednu chybičku, ktorú hráči U20 spravili a skúsene ju potrestal. Hráči do 20 rokov neuniesli tlak vyrovnanej poslednej tretiny, keď napriek zlepšenej hra súper zaťažil konto mladíkov o ďalšie 2 góly a zaslúžene si tak pripísal tri body.

Routiners – DEMONS Hliník n. Hronom 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

• góly: – L. Rozenberg, F. Kopčan, P. Galbavý, A. Hrnčiar

Oba tímy mali za sebou víťaznú sériu a nechceli ju prerušiť. Do zápasu však lepšie vstúpili hostia a prvú tretinu vyhrali 1:0. Rutinéri sa snažili o vyrovnanie, ale nenašli však recept nato, ako prekonať výbornú defenzívu súpera. Ten bol v tomto zápase lepším mužstvom, čo potvrdil v tretej tretine dvoma gólmi a tri bodu do tabuľky mu tak patria zaslúžene.

Metanolik – Benetton 0:10 (0:1, 0:5, 0:4)

• góly: – Š. Chren 2, M. Škula 2, M. Drienovský 2, A. Kováč, P. Kliman, M. Kováč, R. Drienovský

"Zápas proti favorizovanému Benettonu vyšiel jasne pre dlhodobého lídra ZMHL, aj keď prvá tretina bola z nášho pohľadu vskutku dobrá, prehrávali sme len 0:1 a hrali sme celkom vyrovnanú partiu. Od druhej tretiny prevzal opraty pevne do svojích rúk Benetton a zaslúžene vyhral. Dnes nastúpili v našom mužstve viacerí noví hráči, ktorí sa musia etablovať na hokejbalový štýl, ale pevne veríme, že ešte trochu zamútime vody moraveckej ZMHL. " povedal po zápase kapitán domácich J. Opálený.

Hbk Stallions – Devils 2:3 s.n. (0:0, 1:1, 1:1 – 0:1)

• góly: B. Mesko, J. Altperger – R. Gajdoš, P. Buško

Napínavý zápas v ktorom sa striedala jedna šanca za druhou, no brankári na oboch stranách podali perfektný výkon. Zápas po remíze 2:2 vyvrcholil nájazdovou lotériou. 100 percentný výkon Mašíra v bráne Devilsu a gólové zakončenie Frascha rozhodlo o 2 bodoch pre hostí.

Scorpions – Jokerit Partizánske 2:8 (1:0, 1:2, 0:6)

• góly: M. Holečka, M. Baťala – J. Uhrecký 4, T. Kapri 2, M. Hallo, M. Kristl

Posledný zápas kola, ktorý sľuboval kvalitný hokejbal, keďže sa stretli dve ofenzívne ladené mužstvá. Prvú tretinu vyhrali domáci 1:0. Potom však bolo na ihrisku už len jedno mužstvo a Jokerit otočil skóre vo svoj prospech. Strelecky opäť exceloval Uhrecký, ktorý strelil 4 góly a druhýkrát v rade sa stal hviezdou kola.

Hviezda kola: Jozef Uhrecký (JOK)