Kristína Striešková Futbal

3-gólová radosť na našej lavičke

ViOnisti s vetrom v chrbte hrali aktívne už od začiatku a dnešné stretnutie s Košicami priviedli do víťazného konca.

Už v 3. minúte na Brčákovu spätnú prihrávku si nabehol Hruška, ale jeho tečovanú strelu Tofiloski kryl. Úvodný gól zápasu priniesla 11. min, keď prudký center Chrena našiel na hranici malého vápna nekrytého Brčáka, ktorý nedal košickému brankárovi šancu. V 27. min sa vo výbornej pozícii ocitol Babic, ale sám zoči-voči Tofiloskému namieril len do košického gólmana. Skóre sa opäť menilo v 28. min, keď na Orávikov center si vyskočil Brčák a hlavou zblízka upravil na 2:0. V týchto chvíľach domáci na ihrisku dominovali. Po polhodine hry sa ocitol sám pred brankárom hostí Hruška, ale namieril len do jeho nôh. V 38. a 41. min sa do dvoch gólových šanciach dostal Pavlovič, ale ani v jednom prípade nenamieril medzi žrde. Trest prišiel v 44. min, keď po ľavej strane unikol Viazanko, lopta sa dostala až pred striedajúceho Nurkoviča, ktorý hlavou pohodlne znížil na 2:1. Druhé dejstvo začalo pre hostí nešťastne. V 48. min Hruška rozohral štandartnú situáciu a Orávikovu prudkú centrovanú loptu Škutka nešťastne umiestnil do vlastnej brány. O osude zápasu mohol definitívne rozhodnúť v 57. min Hruška, ktorý si nabehol na dlhý pas Orávika, ale Tofiloski včasným vybehnutím situáciu zachránil. Hostí vrátil do zápasu v 73. min Diabi, ktorý nekompromisne poslal Čonkov center za Kuciakov chrbát. V 82. min si na Hruškov roh vyskočil Pavlovič, ale loptu z jeho hlavy zastavilo brvno košickej brány. V závere domáci ustrážili jednogólové víťazstvo, aj keď šancí mali na dva zápasy. ** ViOn Zlaté Moravce – MFK Košice 3:2** (2:1) Góly: 11., 28. Brčák, 48. Škutka (vlastný gól) – 44. Nurkovič, 73. Daiabi. Rozhodoval: ChMura, ŽK: Candrák – Kuzma, Nurkovič, Tofiloski, Hovančík. 1089 divákov.

Zostavy a striedania: Zlaté Moravce: Kuciak – Candrák, Janečka, Majerník, Chren – Pavlovič – Orávik (77. Pavlenda), Babic (46. Kuračka), Paur, Hruška – Brčák (71. Hodek) MFK Košice: Tofiloski – Tóth, Kavka, Šinglár, Čonka – Karaš (39. Nurkovič), Kuzma (60. Skvašík), Hovančík, Viazanko – Diabi (81. Novák), Škutka

Hlasy trénerov: ** Juraj Jarábek, tréner Zl. Moraviec:** „S Košicami sme sa túto jeseň stretli už štvrtýkrát. V prvom polčase sme zahadzovali jednu šancu za druhou, čo sa nám vypomstilo v závere polčasu. Stretnutie malo dobré tempo, i keď vietor ho občas kazil. Sme vďačný za toto víťazstvo a ďalšie tri body do tabuľky.“

Ladislav Šimčo, tréner Košíc:// „Treba objektívne priznať, že prvý polčas nás nezastihol v optimálnej pohode. Celý zápas sme doťahovali, znížili sme, ale vyrovnať sa nám už nepodarilo. Po zmene strán sme začali hrať aktívnejšie, čím sme sa vrátili do zápasu.“//

Zdroj: TASR, FC ViON Video: Ján Suchodolinský