Peter Klimant Futbal

FC ViOn Zlaté Moravce si v rámci 27. kola Fortuna ligy zmeral sily so Spartakom Myjava. Oba tímy ponúkli pekný futbal. Naši chalani si z tohto vyrovnaného zápasu zaslúžene domov priniesli jeden bod.

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce si zakopali na Myjave: Z vyrovnaného duelu si ViOn odniesol jeden bod

V úvode zápasu sa domáci dostali dvakrát do zakončenia, no Pekár a aj Kuzma mierili privysoko. Hostia po prvý raz pohrozili kontrou v 11. minúte, Mikinič bránu minul a rovnako pochodil ten istý hráč aj v 17. minúte, keď si sám vypracoval dobrú streleckú parketu vo vnútri pokutového územia. Chybnú rozohrávku kopaničiarov mohol potrestať Tipurič v 20. minúte, jeho strela skončila na žrdi Solničkovej brány. V 34. minúte poslal prudký center z pravej strany hosťujúci Orávik, lopta našla nabehnutého Karaša a ten hlavou rozvlnil sieť – 0:1. Domáci sa nažili odpovedať strelou Marčeka, no prešla tesne mimo žrde Kováčovej brány.

Dej druhého dejstva začala Kolárova strela, ktorá minula cieľ a odpoveďou bol pokus Mikiniča, ktorý Solnička vyrazil. V 54. minúte sa už domáce tribúny radovali, Kováč neudržal ľahkú strelu, lopty sa zmocnil Duga a pohodlne ju zasunul do brány – 1:1. Strhnúť vedenie na stranu Zlatých Moraviec mohol po hodine hry Juhár, vyhol sa ofsajdovej pasci a šiel sám na Solničku, no únik zakončil strelou mimo brány. O dve minúty zahrávali Myjavčania priamy kop, Pekárovu strelu Kováč vyrazil pred seba a Černáček dopravil loptu do sita – 2:1. V 65. minúte zamestnal Pekár Kováča, ktorý robinzonádou loptu vytesnil mimo troch žrdí. V 80. minúte si rovnako poradil s Ciprysovou „jedovkou“. Následne vystrelil striedajúci Mazan, Solnička vyrazil, no Mikinič loptu pohotovo poslal do brány – 2:2. V 90. minúte sa ešte snažil strhnúť víťazstvo na stranu domácich Pekár, ale Kováč bol proti a loptu ukryl do rukavíc.

Hlasy trénerov

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Zápas mal dobré tempo a myslím si, že aj slušnú úroveň. Hostia prišli hrať futbal, takže futbal bol otvorený hore-dole. Mali sme šance my, takisto súper v prvom polčase. Hlavne do nášho vyrovnávajúceho gólu mali hostia viac príležitostí. Po našom vyrovnávajúcom góle sa zápas ešte viac rozbehol. Za stavu 2:1 sme mali šance zápas rozhodnúť, čo sa nám nepodarilo. Ja musím súhlasiť, že remíza je spravodlivá, šancí bolo na obidvoch stranách dosť a pre diváka to bolo zaujímavé. Futbal sa hrá pre ľudí a myslím si, že boli spokojní. Ako tréneri by sme mali byť nespokojní, lebo obaja sme dostali dva góly. My sme inkasovali, keď súper zahral rýchlo štandardky a tie boli dosť prísne. Nebudem sa vyjadrovať k rozhodcom, nechám si pre seba, čo si myslím.“

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Cieľ bodovať na Myjave sa nám podarilo naplniť. Dôležitý je vždy výsledok, ale čo je pre mňa dnes dôležité je pozitívny dojem z mužstva. S tým, s akým odhodlaním šlo do zápasu, ako sa pasovalo so zápasom, keď sme prehrávali. To sa výrazne otočilo oproti začiatku jarnej časti. Pocit je dobrý, zámer hrať aktívne, otvárať si súperovu polovicu a využívať našich rýchlych hráčov na protiútoky, nám vychádzal. Horšie to bolo s premieňaním šancí. Remíza 2:2 je asi spravodlivá, musíme brať aj ten bod. Verím, že aj do ďalších zápasov pôjdeme takto a body nám do konca sezóny ešte pribudnú.“

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 2:2 (0:1)

Góly: 53. Duga, 62. Černáček – 34. Karaš, 83. Mikinič. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Pekár – Tipurič, Szőke, 1286 divákov

Zostavy a striedania:

Myjava: Solnička – Ciprys, Černáček (K), Jánošík, Kolár – Bílovský (88.Peňaška), Marček – Duga (80.Jastráb), Pekár, Daniel – Kuzma

Zlaté Moravce: Kováč (K) – Chren, Pintér, Tipurič, Pavlenda – Szőke – Orávik (80.Mance), Sabo (67.Charizopulos), Karaš (67.Mazan), Mikinič – Juhár