Peter Klimant Futbal

Záhoráci v Moravciach neuspeli: Vionisti sa opäť tešili z trojbodového zisku

Zlaté Moravce si v rámci 26. kola Fortuna ligy zmerali sily so Senicou. Napriek nepríjemnému počasiu podali oba tímy pekné výkony. Viac šťastia mal však ViOn, a to i napriek dvom vlastencom, ktoré sa podarilo našim streliť.

Ilustračný obrázok k článku Záhoráci v Moravciach neuspeli: Vionisti sa opäť tešili z trojbodového zisku

V nepríjemnom chladnom a veternom počasí sa od úvodu hralo vo vysokom tempe. Už v 4. minúte sa v dobrej šanci ocitol domáci Juhar, ktorého prudkú strelu Šulla vyrazil na rohový kop. O minútu Mikinič vysunul Pintéra, ale jeho strela z hranice šestnástky tesne minula senickú bránu. Málo vídanú situáciu priniesla 9. minúte, keď Kalabiškov center usmernil klasickým „angličanom“ do vlastnej siete Chren. Vyrovnanie priniesla 18. minúta, keď po ruke Pittnera v šestnástke Juhár nariadený pokutový kop bezpečne premenil.

Do vedenia išli domáci v 26. minúte, keď Orávik prenikol po ľavej strane až k bránkovej čiare, spätnou prihrávkou našiel Juhara, ktorý svojim druhým gólom v zápas upravil na 2:1. V 44. min po páde Majtána v šestnástke sa na prekvapenie všetkých kopal pokutový kop aj na druhej strane. Loptu si na biely bod postavil Hlohovský, ale Kováč jeho strelu k ľavej žrdi zneškodnil. Po zmene strán to boli Záhoráci, ktorí diktovali tempo hry. V 56. minúte sa v dobrej šanci ocitol Hlohovský, ktorého strela z asi 12 m tesne minula ľavú žrď Kováčovej brány. Po hodine hry rozohral štandardnú situáciu Tipurič, Karaš však z hranice malého vápna nenamieril presne. V 70. minúte po štandardnej situácii Mazana sa šikovne uvoľnil Mikinič, ale jeho strele zvnútra pokutového územia chýbali centimetre.

S pribúdajúcim časom tlak hostí narastal, ale strelecké príležitosti sa pardoxne rodili na opačnej strane. V 79. min Charizopulos „nabil“ Juharovi, ktorého delovka skončila na spojnici Šullovej brány. Už o minútu sa rútil po rýchlej kontre sám na Šullu Orávik, ale jeho strelu gólman hostí vytesnil na rohový kop. Vyrovnanie priniesla 84. minúta, keď Kóňov priamy kop Kováč vyrazil, ale od Charizopulosa sa lopta nešťastne odrazila do siete. V 89. min prišla rýchla kontra domácich, Orávik vysunul Mikiniča, ktorého prudký center „upratal“ za Šullov chrbát Juhar, ktorý tak skompletizoval hetrik. Napriek piatim gólom, ktoré strelili hráči ViOn-u sa napokon zrodilo ich jednogólové víťazstvo 3:2.

Hlasy trénerov

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: „Do stretnutia sme išli s jasným cieľom potvrdiť body získané v Košiciach. V prvom polčase sa hral rýchly futbal hore-dolu. Po zmene strán sme sa zatiahli a čakali sme na svoje šance. Po vyrovnaní hostí sme v závere predsa len podnikli brejk, z ktorého sa zrodilo naše víťazstvo. My hráme o záchranu, potrebujeme body a konečný výsledok je pre nás rozhodujúci. Verím, že postupom času sa to zlepší aj herne.“

Jozef Kostelník, tréner Senice: „Po hernej stránke sme dnes paradoxne odohrali nás najlepší zápas. V druhom polčase sme jasne dominovali, podarilo sa nám vyrovnať, ale v závere sme napokon inkasovali tretí gól. Súper dal o gól viac a ja mu gratulujem k víťazstvu.“

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 3:2 (2:1)

Góly: 19., 26., 89. Juhar (prvý z 11 m) – 9. Chren (vlastný), 84. Charizopulos (vlastný). Rozhodoval: Horváth, ŽK: Tipurič, Pavlenda – Pittner, Hušek, Pavlík, Kalabiška. 1048 divákov.

Zostavy a striedania:

FC ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pavlenda, Tipurič, Pintér (90. Vrablec), Chren – Orávik, Szöke, Sabo (57. Charizopulos), Mikinič – Karaš (66. Mazan) – Juhar

FK Senica: Šulla – Pittner (75. Kosorín), Pavlík, Pilár, Privrel (75. Dolný) – Kóňa, Hušek – Opiela, Hlohovský, Kalabiška – Majtán