Záhady Indie i bábiky z celého sveta: Čo prinesie jún v Mestskom múzeu?

Mesiac jún bude bohatý na zaujímavé podujatia. Náš stánok kultúry si pripravil viaceré zaujímavé výstavy a podujatia, na ktoré sa môžeme tešiť.

Ilustračný obrázok k článku Záhady Indie i bábiky z celého sveta: Čo prinesie jún v Mestskom múzeu?
Zdroj: Dnes24.sk

O kultúru v Zlatých Moravciach nebude núdza. V júni sa v Mestskom múzeu uskutoční zaujímavá výstava a taktiež i beseda, ktorú istotne ocenia milovníci cestovania a exotických krajín. Na toto sa môžeme tešiť…

Jún v Mestskom múzeu

Do 14.7.2017 Bábiky z rôznych kútov sveta

  • Výstava krojovaných bábik z 27 krajín sveta zo zbierky Jaroslava Burjaniva.

22.6.2017 Záhady a zaujímavosti Indie

  • Na besede porozpráva Jaroslav Burjaniv o vzniku zbierky bábik a predstaví 4 digitálne knihy o Indii, ktoré napísal. Prostredníctvom prezentácie s premietaním fotografií porozpráva zaujímavosti z ciest po Indii, Egypte, Petrohrade, Uzbekistane i rodnom Slovensku. Začiatok o 10.00 hod. a 15.00 hod.

Stála výstava

Okrem toho si v zlatomoraveckom múzeu môžeme pozrieť i dve stále expozície, ktoré sú prístupné počas celého roka. Prvá je spoločensko- vedná. „Spoločenskovednú expozíciu tvoria archeologické, historické, numizmatické, etnografické a umelecké predmety, ktoré pochádzajú z Požitavia aj z iných regiónov a krajín,“ informuje vedenie múzea.

Druhou je prírodovedná expozícia. Tá podľa múzea pozostáva z paleontologických nálezov a mineralogickej zbierky, ktorá je zostavená zo zberov v hornom Požitaví a darov z iných oblastí. „Zaujímavé sú najmä obrovské drevné opály a zlatinky,“ dopĺňa múzeum.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame