Richard Pročka Iné športy

Výkony domácich na HANAKA CUPE

Tenisové kurty TK HANAKA a kurty na štadióne Calex hostili v dňoch 23. – 26. júla 90 mladých tenistiek a tenistov. Na turnaji HANAKA CUP „B“ triedy sa predstavili aj moraveckí hráči a hráčky.

Z domácich hrali Dávid Rajnoha, Adam Noga, Adrián Kováč a Matúš Bednár. Dávid Rajnoha narazil v prvom kole na P. Obložinského. Zápas lepšie rozohral Dávid a úvodný set vyhral7:6(3). V druhom už viedol 5:3, no prehral ho 6:7(5). V rozhodujúcom sete ho súper porazil skôr psychicky 2:6. Prvým kolom prešiel hladko Adam Noga i Adrián Kováč. V druhom však Adama zastavil D. Valent (dvakrát 2:6), Adriána A. Filipčík (2:6, 3:6). Prvé kolo chlapčenskej štvorhry prinieslo domáce derby – Adam Noga s M. Hablákom proti Dávidovi Rajnohovi s A. Kakulom. Duhrá dvojica vyhrala. To bolo však ich maximum. Štvorhru si po boku R. Kopála zahral aj mladší žiak, iba 11-ročný Matúš Bednár. Adrián Kováč s E. Kollárikom sa prebojovali až do semifnále. Z dievčat hrala prvé kolo iba Michaela Krausková. Prvú súperku zdolala pomerne hladko, v druhom kole však prehrala. Na turnaji hrala aj Aneta Hudáková, Martina Vlárska a Martina Bednárová. Všetky mali prvé kolo voľné, cez druhé sa im prejsť nepodarilo. Alexandra Šišková postúpila z domácich dievčat najďalej. V druhom kole vyradila Hanu Barboru Zaťkovú, v treťom nestačila na M. Záhradníkovú. Vo štvorhre nastúpila Martina Vlárska s Michaelou Krauskovou. Vyhrali prvé kolo v napínavom trojsetovom zápase. V štvrťfinále ich porazila Čanigová A. s Bielkovou R.

Víťaz turnaja: Kurek Vladimír

Víťazka turnaja: Majorová Katarína

Autor článku: Adriana Blahová