Marián Strnádek Futbal

Tesná prehra v prvom zápase štvrťfinále pohára

Naši chlapci v prvom štvrťfinálovom zápase v Nitre zaknihovali tesnú prehru.

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0) Gól: 83. Rák ŽK: 31. Leško, 52. Hodúr – 27. Pavlovič, 64. Hozl Diváci: 720 Rozhodcovia: Matúš – Somoláni, Košecký

Základná zostava FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda – Majerník – Janečka – Chren – Hozl – Pavlovič – Orávik (78. Candrák) – Kuračka (K) – Tomášek (67. Ondrejka) – Stojanovič (46. Tomko)

Základná zostava FC Nitra: Hroššo (K) – Harbuľák, Štetina, Hodúr, Kaspřák, Glenda, Sloboda (83. Gajdošík), Leško (68. Košút), Král, Kotora, Rák

Prvý vzruch na tribúny priniesla až Slobodova strela v 11. minúte, letela však vysoko nad Kuciakovu bránu. O 5 minút neskôr Nitrania pohrozili aj druhýkrát, Rákovu hlavičku však naša obrana zlikvidovala. Vzápätí to strelecky z diaľky skúšal aj Král, no ani on neuspel. V 20. minúte skúšal šťastie aj Pavlovič, jeho strela sa medzi tri žrde nevošla. V polovici prvého polčasu sa k odrazenej lopte dostal Chren, ale strela mu nesadla ideálne. V 29. kopal roh Rák a od Kuračku sa lopta odrazila do bočnej siete. Po polhodine si na pravej strane loptu pekne vymenili Orávik s Pavlendom, druhý menovaný odcentroval, no tiesnený Stojanovič nedokázal hlavičkovať do priestoru Hroššovej brány. Päť minút pred koncom polčasu bol v protiútoku Stojanovič, jeho strela bola zblokovaná a následná Tomáškova strela išla vedľa nitrianskej brány.

V 50. minúte chybnú rozohrávku ViOnu využila Nitra. Rák posunul loptu Hodúrovi, ten ľavačkou vypálil, ale Kuciak sa prezentoval peknou „robinsonádou“. Hostia sa do prvej šance dostali až v 65. minúte, Tomáškova strela z uhla sa nevošla do nitrianskej brány. V 78. minúte prišiel center do našej obrany, Kuciak si s ním na prvýkrát neporadil, no Nitrania túto ceľkom sľubnú situáciu nedokázali využiť. Domáci sa napokon dočkali v 83. minúte. Strelcom gólu bol Róbert Rák, ktorý využil zmätky v obrane zlatomoravčanov. Rák vystrelil, Kuciak ho vychytal, následný hlavičkový súboj vyhral Gajdošík a nitriansky kanonier z voleja zavesil loptu pod brvno. Zo záverečného tlaku už naši chlapci nič nevyťažili a z Nitry si tak odviezli prehru o jeden gól.

Vyjadrenia trénerov: Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Na derby sme sa pripravovali veľmi zodpovedne. V dnešnom zápase som dal príležitosť aj hráčom zo širšieho kádra. Škoda gólu, ktorý sme v závere inkasovali. Toto však bol iba prvý polčas, pred nami je ešte odvetný duel.“ // Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Ligový zápas je pre diváka určite atraktívnejší. Mrzí ma, že v pohárovom dueli to dnes tak nebolo. V postupovej matematike je po výsledku tohto zápasu všetko naďalej otvorené. ViOn má kvalitné mužstvo, dnes sa hralo na jeden gól a ten sme zásluhou Ráka strelili my.“//