Futbal

Suverénny výkon FC ViOn-u: Zlatomoravčania strelili Senici hneď tri góly

Zlatomoravecký futbalový klub FC ViOn má za sebou ďalší fortunaligový zápas. Tentokrát si zahrali proti Senici.

Ilustračný obrázok k článku Suverénny výkon FC ViOn-u: Zlatomoravčania strelili Senici hneď tri góly

V mrazivom, ale slnečnom počasí to boli domáci ktorí vstúpili lepšie do stretnutia. Už vo 4. minúte po Barišovom rohu sa v nádejnej pozícii ocitol Sládek, ale jeho strele z vnútra pokutového územia chýbala presnosť. Na opačnej strane Dugova prekvapivá strela narobila Kováčovi problémy. Do vedenia išli domáci v 16. minúte, keď peknú akciu Sládeka s Barišom zblízka gólovo zakončil Gešnábel. Už o tri minúty sa skóre opäť menilo. Ewerton vyzvŕtal obranu hostí, spätnou prihrávkou našiel Gešnábela, ktorého ešte Plach vychytal, ale na Chrenovu strelu pod brvno už nemal nárok. V 34. minúte sa skóre mohlo opäť meniť. Ewerton posadil parádny center na hlavu Bariša, ten však zo 6 metrov hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde Plachovej brány.

V úvode druhého dejstva to boli Záhoráci, ktorí sa snažili urobiť niečo s výsledkom. Dve brejkové príležitosti Vaščáka skončili bez zakončenia a tak trest prišiel na opačnej strane. V 55. minúte predviedli parádnu narážačku Szymonowicz s Gešnábelom, ktorý strelou medzi nohy Placha upravil na 3:0. V 66. minúte mal Gešnábel na kopačke hetrik, avšak Plach v poslednej chvíli strelu nohou vykopol. V 80. minúte Urgela priťukol Szymonowicz, ale jeho prudká strela zo 16 metrov len tesne minula cieľ. V závere spálil dobrú príležitosť striedajúci Cleber, aj tak sa napokon z víťazstva tešili domáci.

ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 3:0 (2:0)

• Góly: 16. a 55. Gešnábel, 19. Chren. Rozhodovali: Sedlák – Ádám, Špivák, ŽK: Gešnábel (Zlaté Moravce), 512 divákov.

Zostavy a striedania:

• Zlaté Moravce: P. Kováč – Chren, Dobrotka, Horník, Záhumenský – Szymonowicz – Sládek (86. Švec), Bariš (81. Nikolič), Gešnábel, Ewerton (76. Cleber) – Urgela
  • Senica: Plach – Lupták, Podhorín, Jarabica, Medvedev – Hranko – Richtárech, A. Kováč (66. Šimon), Krč (82. Sarpei), Duga (46. Rigo) – Vaščák

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Dnes bolo ťažké koncentrovať hráčov na toto stretnutie, 80-percent hracej plochy bolo fajn, ale zvyšok bol ľadový. Bolo to dobré stretnutie, za dnešný výkon musím chlapcov pochváliť, pretože ukázali kvalitu. Senica v druhom polčase chcela, príležitosti boli na oboch stranách, nás teší víťazstvo. Ďakujem fanúšikom, že prišli v tomto mrazivom počasí.“

Ladislav Hudec, tréner Senice: „Na ten terén to nebol zlý futbal. Celý týždeň sme netrénovali na tráve, boli sme len v hale. V úvode sme dostali dva rýchle góly, po zmene strán sme sa snažili o vyrovnanie. Boli tam možno dve penaltové situácie na Luptáka a Vaščáka, ale to si musím pozrieť na videu. Zlaté Moravce hrajú dobrý futbal a gratulujem im k dnešnému víťazstvu.“