Kristína Striešková Futbal

„Spravodlivá remíza“

Futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce sú stále v Corgoň lige 2011/2012 bez prehry. V sobotu 6.8. 2011 remizovali na ihrisku Košíc 1:1.

**MFK Košice – ViOn Zlaté Moravce 1:1 **(1:0)

Gól: 31. Viazanko – 83. Hodek. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Čonka, Karaš, Pačinda – Majerník, Orávik, Babic, Kuračka, 1250 divákov
Zostavy a striedania:
MFK Košice: López – Tóth, Djokovič, Dobias, Čonka – Isola, Šinglár – Pačinda (86. Gál-Andrezly), Karaš, Viazanko (39. Matič) – Diaby (58. Škutka)
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník (79. Brčák), Chren – Babic, Pavlovič (63. Kováč) – Orávik, Kuračka, Candrák (43. Pavelka) – Hodek

V košickom Čermeli sa od úvodného hvizdu začalo vo svižnom tempe a hra sa prelievala zo strany na stranu. V 12. minúte opečiatkoval z priameho kopu brvno Kuciakovej brány Pačinda a domáci začali byť smerom dopredu čoraz viac nebezpečnejší. Svoju snahu korunovali v 31. minúte, keď Šinglár z pravej strany poslal prihrávku na voľného Viazanka a ten z priestoru šestnástky aj za prispenia obrancu hostí otvoril skóre – 1:0. Ten istý hráč mal gól na kopačke aj o štyri minúty neskôr. Po peknej prihrávke za obranu Vionu si prebral loptu, ale zoči-voči Kuciakovi namieril iba do brvna. O ďalšie dve minúty už nedobrovoľne opustil ihrisko, keď po údere do tváre zostal ležať na trávniku. Hostia sa k prvej strele na bránu dostali až v závere polčasu, no po strele z väčšej vzdialenosti sa vyrovnajúceho gólu nedočkali. V úvode druhého polčasu mali navrch hráči hosťujúceho celku, obrana žlto-modrých si však dala pozor. V 51. minúte získal pred šestnástkou Vionu loptu Isola, do úniku vysunul Diabyho, ten však nechal vyniknúť hosťujúceho gólmana. V ďalšom priebehu sa hral medzišestnástkový futbal, pričom si oba tímy dokázali vytvoriť tlak. Hostia nevyužili ani príležitosť zo 73. minúty po malej domov domáceho celku, keď Kuračka napálil loptu do Dobiasa stojaceho na bránkovej čiare. Na druhej strane pohrozil o tri minúty neskôr Škutka, ktorý poslal strelu priamo do náručia Kuciaka. Košičania napokon inkasovali vyrovnávajúci gól v 83. minúte, keď Hodek z uhla prekonal vybiehajúceho Lópeza a domáci obranca už loptu nedokázal upratať do bezpečia.

Ladislav Šimčo, tréner Košíc:// „Už tradične zlyhávame v koncovke, bohužiaľ nemáme nejakého silného strelca. V prvom polčase sme fantasticky napádali súpera a zachytávali kombinácie. Priebeh zápasu ovplyvnilo vypadnutie Viazanka zo zostavy. Nahradil ho Matič, no už to nebolo také kompaktné. Mali sme potvrdiť výsledok druhým gólom, keď šiel Viazanko sám na bránu a trafil brvno. Mali však asi päť stopercentných šancí. Remíza je možno spravodlivá.“//

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u:// „Do zápasu sme vstúpili dobre asi prvých desať minút. Potom Košičania veľmi dobre napádali, boli agresívny a vyhrávali osobné súboje. Nakoniec boli odmenení prvým gólom. Po príchode Pavelku sme začali hrať na dvoch útočníkov. V druhom polčase sme začali ovládať dianie na ihrisku. Hrali sme na troch obrancov, no napokon sa nám risk vyplatil. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“//