Webnoviny - Futbal

Slovan remizoval, Senica má body z Dubnice

WEBNOVINY.SK

Patrik Pavlenda z FC Vion Zlaté Moravce (vľavo) v súboji s Jurajom Halenárom z ŠK Slovan Bratislava (vpravo) počas 14. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Vion Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava. Zlaté Moravce, 30. október 2010. Foto: SITA/Martin Havran BRATISLAVA 30. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Výsledky: MFK Dubnica – FK Senica 0:1 (0:0) MFK Košice – FC Nitra 3:0 (2:0)

1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 0:0 FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0) FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 3:0 (1:0)

MFK Dubnica – FK Senica 0:1 (0:0) Gól: 59. O. Smetana, ŽK: 53. M. Ižvolt, 89. Nosek, 90. Bruško, 90.+ Šulek – 90. Jaroslav Diviš, rozhodovali: Matúš – Slyško, Brendza, 1460 divákov

Zostavy: Dubnica: P. Bajza – M. Ižvolt, Klabník, Nosek, Beňo (84. Ľupták) – J. Vavrík, Kolčák (77. Augustíni), Grabež – Šulek, Bruško – Gorelka (76. Tubonemi) Senica: Bolek – Merzič, R. Pillár, J. Gajdošík, Lukšík – T. Kóňa, Križko – Szegedi (73. Martin Ďurica), Piroska, Jaroslav Diviš – O. Smetana

V 5. minúte zahrával Bruško priamy kop, Nosekovu dorážačku Bolek zázračne vyrazil. Dubnica zamestnávala zadákov Senice aj ďalej, ale zakončovanie nebolo úspešné. Aj hostia sa v úvode polčasu prezentovali len strelami z diaľky: dvakrát sa snažil ohroziť Bajzu Szegedi a rovnaký počet ďalekonosných striel vyslal Kóňa. V 39. min sa hosťujúci Szegedi pri zakončení zrazil so zasahujúcim brankárom Bajzom, domáci gólman však po oštrení pokračoval v hre. V 40. minúte zaujala ešte strela domáceho Grabeža a tesne pred koncom I. polčasu ostrý pokus Szegediho. Ten a ani Šulekova strela z protiakcie v sieti neskončili.

Druhý polčas zvládli lepšie hostia, domáci im víťazstvo doslova ponúkli. V 59. minúte Smetana poslal ľahkú hlavičku do siete nesústredeného Bajzu. Z protiútoku mohol Gorelka vyrovnať, bol z toho napokon len roh. Potom Vavrík poslal zbytočne silnú prihrávku na dobre postaveného Grabeža. Stretnutie malo nervózny záver s množstvom chýb na oboch stranách, gól však nepadol.

Hlasy: Peter Gergely (tréner Dubnice): „Som sklamaný. Nedokázali sme sa presadiť proti dobre organizovanému súperovi. Vedeli sme, že to bude o jednom góle a žiaľ, urobili sme rozhodujúcu chybu. Ľahký center aj hlavičku by mal brankár chytať. Zápasu by viac svedčala remíza.“

Stanislav Griga (tréner Senice): „Všetko sme podriadili víťazstvu. Zápas bol v poli vyrovnaný, po získaní vedenia to bolo aj z našej strany nervózne. Cítili sme ťarchu dvoch pokazených záverov zo zápasov proti Trnave a Prešovu. Tentoraz sme to našťastie zvládli lepšie.“

MFK Košice – FC Nitra 3:0 (2:0) Góly: 32. Karaš, 39. Škutka, 50. Milinkovič, ŽK: 19. K. Kuzma – 17. J. Leško, 24. Kotora, 27. Valenta, 77. M. Kolmokov, ČK: 27. Valenta (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Smolák – Kubačka, Petríček, 670 divákov

Zostavy: Košice: Tofiloski – Kolbas, I. Djokovič, R. Cicma, Čonka – Milinkovič (80. Pačinda), K. Kuzma (86. U. Matič), Šinglár, Pavol Jurčo (70. Viazanko) – Karaš, Škutka Nitra: Hroššo – Igor Kotora, Štetina, M. Kolmokov, Áč – Šimončič, J. Leško (74. Glenda) – R. Valenta, Hodúr (62. M. Košút), Rák – Mikuš (54. R. Sloboda)

Úvod duelu patril domácemu mužstvu, ktoré sa pokúšalo ujať vedenia čo najskôr, ale gólman Nitry Hroššo si držal čisté konto. V 19. min mohol skórovať Kolbas, ale jeho pokus napokon v bránke Nitry neskončil. Po necelej polhodine hry sa o vzruch na hracej ploche postaral hosťujúci Valenta. Toho najprv rozhodca vykázal spolu so žltou kartou mimo ihriska za nedostatok vo výstroji, následne sa tento stredopoliar vrátil na trávnik bez povolenia arbitra, za čo dostal druhú žltú a následne červenú kartu. „Presilovku“ využili Košičania už po piatich minútach, keď Šinglárov center našiel Karaša a ten prudkou strelou otvoril skóre – 1:0. O sedem minút neskôr už domáci viedli rozdielom dvoch gólov, keď center Milinkoviča našiel aj s dávkou šťastia Škutku a ten nekompromisne gólovo zakončil – 2:0.

Už na 3:0 stanovil päť minút po zmene strán Milinkovič, na ktorého technickú strelu nemal Hroššo nárok. Aj v nasledujúcich minútach mali domáci viac z hry a gólman Nitry musel niekoľkokrát zasahovať. Postupne tempo hry upadlo a posledné minúty sa v Čermeli dohrávali už len z povinnosti. Košice získali doma cenné tri body za druhé víťazstvo v sezóne a minimálne na niekoľko hodín sa odpútali z posledného miesta corgoňligovej tabuľky.

Hlasy: Štefan Tarkovič (tréner Košíc): „Som rád, že sme zápas zvládli. Do kariet nám zahralo aj vylúčenie súperovho hráča. Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, vytvorili sme si šance, dali sme aj gól a dobrou hrou po prestávke sme potvrdili víťazstvo.“

Ivan Galád (tréner Nitry): „Zápas sa nám absolútne nevydaril. Bolo to naše najhoršie vystúpenie v sezóne. Beriem zaň plnú zodpovednosť, s hráčmi všetko rozoberieme, lebo nás čakajú ďalšie dôležité súboje. Domáci vyhrali úplne zaslúžene, boli jednoznačne lepší.“

1. FC Tatran Prešov – FC Spartak Trnava 0:0 ŽK: 54. P. Petráš, 88. M. Pekár – 90. M. Raška, rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, Lieskovský, 2105 divákov

Zostavy: Prešov: Jakub Diviš – P. Petráš (60. Kica), Farbák, Bašista, Josl – Piter-Bučko – Papaj, Macko, Pribula (77. M. Pekár), Vršajevič – Ľ. Meszároš Trnava: M. Raška – Peter Mráz, Diallo, Gross, Machovec – R. Procházka, Kaščák, Bicák (46. J. Čarnota), Wellington (80. Coimbra) – Koro Kone (90. P. Čarnota), Bernáth

Tatran, ktorý si pred týždňom odviezol zo Senice bod, chcel na domácom ihrisku proti Trnave získať ďalšie tri. Od úvodu sa hral rýchly futbal, brejky sa striedali na oboch stranách. Trnava sa mohla ujať vedenia v 11. min, keď spoza šestnástky napriahol agilný Procházka, ale jeho delovka opečiatkovala brvno Divišovej bránky. O dve minúty neskôr sa dostal do šance domáci Pribula, ale namiesto strely zbytočne prihrával. Po štvrťhodine mal Tatran viac z hry, lepšie kombinoval, ale obrana hostí stala na pevných nohách.

Trnavčania taktiež podkurovali domácej obrane brejkmi, ale chýbala im finálna prihrávka. Prešovčania skúšali ohroziť Rašku strelami z väčších vzdialeností, ale strely Macka, Papaja, Meszároša a Vršajeviča leteli mimo trnavskú bránku. Hostia sa mohli radovať tesne pred prestávkou, ale Wellington netrafil medzi tri žrde.

Druhý polčas začali hostia aktívne a v 48. min už takmer dvíhali ruky nad hlavu, keď najskôr pred Bernáthom zachraňoval Diviš a dorážku Koro Koneho odhlavičkoval Papaj z bránkovej čiary. Od tohto momentu sa hral futbal prevažne v strede poľa. Prešovčania sa mohli tešiť v 68. min, keď po Kicovom centri z 5 m hlavičkoval Meszároš tesne nad. Nedáš-dostaneš sa mohlo potvrdiť o štyri minúty, keď delovka Koro Koneho letela tesne nad brvno prešovskej svätyne. V 73. min zahodil nemožné domáci Pribula, keď zo šiestich metrov trafil len obrancu hostí. Trnava to skúšala z diaľky a v 81. min Coimbra z 15 m vystrašil Diviša. Od tejto chvíle sa zápas už iba dohrával a mužstvá si tak podelili po bode.

Hlasy: Ladislav Pecko (tréner Prešova): „Trnavu sme nedokázali zatlačiť v druhom polčase tak, aby sme strelili gól. Aj preto sa zrodila remíza 0:0. Zasa sme sa strelecky nedokázali presadiť. Obe obrany sa vyznamenali.“

Dušan Radolský (tréner Trnavy): „Prvý polčas sa mi páčil viac ako druhý. V druhom dejstve to bol boj o loptu. Obrany dominovali a aj preto je výsledok 0:0.“

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0) Góly: 10. Náther – 46. Šebo, ŽK: 31. Pavlovič, 65. M. Kuciak, 86. Chren – 84. Dobrotka, rozhodovali: Samotný – Chládek, Vorel, 3218 divákov

Zostavy: Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren – Pavlovič – M. Náther (65. Tomášek), Babic (90. Ondrejka), Kuračka, A. Candrák (79. Orávik) – R. Tomko Slovan: Putnocký – Jánošík, Saláta (79. M. Kuzma), Dosoudil, Dobrotka – Božič – Bagayoko, Grendel (75. Guédé), F. Kiss (46. Halenár), Ivana – Šebo

Úvodné minúty priniesli vzruch pred oboma bránkami. Už v 3. min v gólovej pozícii hlavičkoval Bagayoko, ale pozorný Kuciak sa nenechal prekvapiť. V 8. min sa do lopty z dvadsiatich metrov oprel Dobrotka, jeho strele však chýbali decimetre. V 10. min domáci rozohrali šikovnú akciu po pravej strane, Tomko spätnou prihrávkou našiel Náthera, ktorý nechytateľnou strelou k pravej žrdi otvoril gólový účet stretnutia. V 23. min akcia po osi Kuračka – Pavlenda skončila nepresnou strelou Tomka. Po polhodine hry Babic rozohral rohový kop, Pavlovičov projektil však Putnockého neohrozil. V závere prvého dejstva vyrobili domáci závar v pokutovom území Slovana, ale Náther ani na dvakrát neuspel.

Druhé dejstvo začalo pre domácich šokujúco. V 49. min striedajúci Halenár poslal prudký center do päťky a Šebo pohotovo vyrovnal. Už o minútu neskôr sa skóre mohlo opäť meniť, Halenárovu gólovú strelu však domáca obrana odvrátila na roh. V týchto momentoch tlak belasých gradoval. V 52. min sa diali neuveriteľné veci v domácom pokutovom území, najskôr Saláta v čistej pozícii mierili iba do Kuciaka, vzápätí Halenár z uhla poslal loptu pozdĺž bránkovej čiary do územia nikoho.

V 64. min sa Šebo predral až pred Kuciaka, ten jeho strelu vytlačil na roh. Od tohto momentu sa hra vyrovnala a o víťazný gól sa snažili obaja súperi. V 83. min napriahol spoza šestnástky Ivana, jeho strele však chýbala presnosť. Keď v závere Božičovu strelu kryl Kuciak a Orávikovu hlavičku Putnocký, nakoniec sa zrodila spravodlivá deľba bodov.

Hlasy: Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „Bol to kvalitný zápas dvoch rozdielnych polčasov. Škoda, že sme nedali druhý gól. Po zmene strán Slovan hneď vyrovnal a mal aj ďalšie šance. Postupne sme hru vyrovnali a nakoniec sme spokojný s bodom. Myslím si, že remíza je spravodlivá.“

Karel Jarolím (tréner Slovana): „Do zápasu sme vstúpili slušne, avšak netrvalo to dlho. Pustili sme ViOn do vedenia a do konca polčasu sme nedokázali dopredu nič vytvoriť. Rozhodujúcim momentom bolo, že sa nám hneď po zmene strán podarilo vyrovnať. Myslím si, že za druhý polčas sme boli k víťazstvu bližšie.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 3:0 (1:0) Góly: 33. Struhár, 67. Helísek, 80. Z. Harsányi, ŽK: 32. Gallo, 82. A. Sloboda (Ružomberok), rozhodovali: Šipoš – R. Sluk, Košecký, 4332 divákov

Zostavy: Dunajská Streda: P. Kováč – I. Obert, Struhár, Hrabáč, R. Konečný – Helísek (90. Lenárth), Boya Ntsogo, Hílek, Michal Gašparík – Michal Filo ml. (70. Halimi), Z. Harsányi (86. N´Kendo) Ružomberok: Penksa – Gallo (46. Hoferica), J. Maslo, Kostelný (84. Radič), P. Maslo – Ďubek, A. Sloboda, Bielák, Sivčevič, J. Chovanec (82. Pilár) – Kroupa

V studenom veternom počasí sa mužstvá zohrievali len pomaly. Hostia prečkali úvodný tlak domácich a postupne začali hroziť najmä pohyblivým J. Chovancom, Ďubekom a A. Slobodom, ktorý sa v 14. min ocitol v dobrej streleckej pozícii, ale namieril nad. V 23. min Sivčevičov priamy kop z diaľky zmenil smer, brankár P. Kováč sa však včas premiestnil k druhej vzdialenejšej žrdi. Na druhej strane sa po rýchlo zahratom oute dostal Helísek za obranu, ale strieľaným centrom nenašiel spoluhráčov.

Následne po Obertovom centri strieľal vo vyloženej šanci Michal Gašparík nad brvno. V 30. min mal gól na kopačke Harsányi, keď po Obertovom centri lopta nečakane prešla za obranu, ale domáci útočník ju sám pred brankárom netrafil ideálne. V 33. min štadión vybuchol od radosti, pretože na Gašparíkov center z priameho kopu vyskočil najvyššie Struhár a hlavou umiestnil loptu za Penksov chrbát – 1:0. V 37. min J. Chovanec našiel na päťke Kroupu, ktorého strela však neprešla na Kováča. V 40. min po peknej kombinácii hostí Ďubek vrátil loptu nabiehajúcemu Bielákovi, a ten spoza šestnástky namieril tesne vedľa.

Na začiatku druhého polčasu Obertov strieľaný center Penksa vyrazil pred seba a Michal Gašparík v čistej šanci z pár krokov nepochopiteľne prestrelil bránku. V 56. min Chovancov center našiel na vzdialenejšej žrdi Kroupu, ktorý z uhla hlavičkoval do Kováčových rukavíc. V 67. min po peknej kombinácii poslal Michal Gašparík loptu pred bránku, Michal Filo ju minul, ale nabiehajúci Helísek prízemnou delovkou otvoril svoj strelecký účet v dunajskostredskom drese – 2:0.

Znížiť mohol opäť Kroupa, ktorý po ďalšom Chovancovom centri úplne voľný z päťky hlavou namieril nad. V 79. min divákov zahriala ďalšia pekná akcia domácich. Po Obertovom centri zakončil Z. Harsányi, jeho hlavička však mierila vedľa. Už o minútu Helísek vysunul Z. Harsányiho, ktorý si v samostatnom úniku vychutnal Penksu a zvýšil na konečných 3:0.

Hlasy: Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Zahrali sme dnes vynikajúco takticky. Každý hráč splnil to, čo sme si povedali pred zápasom. Nebol to ľahký súper, ale pomohlo nám, že sme v prvom polčase strelili gól, po ktorom hostia otvorili hru a my sme mohli hrať na kontry. V závere sme hrali aj pre divákov, ktorí boli opäť fantastickí. Je krásny pocit doma vyhrať 3:0. Ďakujem hráčom aj divákom. Dokonca sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Vypracovali sme si štyri čisté šance.“

Goran Milojevič (tréner Ružomberka): „Podali sme veľmi zlý výkon a po trojgólovej prehre ani nemám veľmi čo dodať. Góly sme inkasovali po individuálnych chybách. Prvý padol po štandardnej situácii a aj keď sme potom mali viac z hry, prišla ďalšia chyba a prakticky bolo po zápase.“

Poradie strelcov najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Corgoň ligy (CL) 2010/2011 po 14. kole:

1. Tomáš Majtán (Žilina) – 9 gólov
  2. Ľubomír Bernáth (Trnava) – 7 gólov
  3. Filip Kiss (Slovan), Róbert Pich (Banská Bystrica), Tomáš Oravec (Žilina) – 6 gólov
  4. Róbert Rák (Nitra), Ondřej Smetana (Senica), Karel Kroupa ml. (Ružomberok) – 5 gólov
  5. Zoltán Harsányi (Dunajská Streda), Peter Kuračka (Zlaté Moravce), Filip Šebo (Slovan) – 4 góly
  6. Matej Náther (Zlaté Moravce), Erik Grendel, Juraj Halenár (obaja Slovan), Matej Ižvolt, Matej Gorelka (obaja Dubnica), Jaroslav Diviš (Senica), Štefan Zošák (Žilina), Koro Issa Ahmed Kone (Trnava), Tomáš Ďubek (Ružomberok), Andrej Hesek (Banská Bystrica) – 3 góly
  7. Srdjan Grabež (Dubnica), Babatounde Bello, Róbert Jež, Momodou Ceesay, Admir Vladavič (všetci Žilina), Peter Orávik, Róbert Tomko (obaja Zlaté Moravce), Roman Procházka, Jaroslav Machovec (obaja Trnava), Tomáš Kóňa, Filip Lukšík, Juraj Piroska (všetci Senica), Samuel Slovák, Karim Guédé, Martin Dobrotka (všetci Slovan), Michal Piter-Bučko, Ľuboš Belejík, Ján Papaj (všetci Prešov), Patrik Vajda, Dušan Uškovič (obaja Banská Bystrica), Marko Milinkovič, Dávid Škutka, Pavol Jurčo (všetci Košice), Michal Filo ml. (Dunajská Streda) – 2 góly
  8. Ivan Lietava, Ondřej Šourek, Dominik Fótyik, Sergio Javier Vittor, Mário Pečalka (všetci Žilina), Adrián Candrák, Milan Pavlovič, Martin Chren, Miloš Stojanovič (všetci Zlaté Moravce), Roman Sloboda, Ľuboš Kolár, Miloš Šimončič, Ján Leško, Igor Kotora, Matúš Mikuš, Ivan Hodúr (všetci Nitra), Hector Tubonemi, Martin Klabník, Tomáš Bruško, Andrej Porázik, Martin Nosek (všetci Dubnica), Jozef Adámik, Mouhamadou Seye, Marek Hlinka, Tomáš Hučko, Vratislav Gajdoš (všetci Banská Bystrica), Milan Ivana, Mamadou Bagayoko, Mario Božič, Jakub Sylvestr (všetci Slovan), Róbert Pillár, Tomáš Strnad (obaja Senica), Erik Pačinda, Ivan Djokovič, Miroslav Viazanko, Kamil Karaš (všetci Košice), Peter Hoferica, Štefan Pekár, Ján Maslo (všetci Ružomberok), Roman Konečný, Behshad Yavarzadeh, Lukáš Matůš, Jaroslav Hílek, Igor Hrabáč, Michal Gašparík, Peter Struhár, David Helísek (všetci Dunajská Streda), Tomáš Josl, Ľubomír Meszároš (obaja Prešov), Wellington Candido da Silva Junior, Patrik Gross, Mário Bicák (všetci Trnava) – 1 gól