Adriana Blahová Iné športy

Do Moraviec zavítali najlepší tenisti západu

Cez víkend hostili kurty TK Hanaka dorasteneckú tenisovú špičku západoslovenského regiónu na Letných majstrovstvách regiónu.

Z domácich nastúpili štyria hráči – Adam Noga, Roman Jakubovič, Aneta Hudáková a Dominika Hadnaďová. Natália Blahová nenastúpila pre zranenie ruky a Martina Vlárska pre chorobu.

Adam Noga nestačil v prvom kole na Samuela Béreša z Trnavy. Prehral dvakrát 3:6. Roman Jakubovič narazil na Enrika Smáka z Levíc. Zápas začal opatrne z oboch strán. Koncovku prvého setu zvládol lepšie mladý Levičan. V druhom však Roman predviedol útočnú hru. Rozhodovať tak musel tretí set.

V ňom sa lepšie držal domáci hráč. Robil menej nevynútených chýb a postúpil do druhého kola. Tu si zmeral sily s Dávidom Valentom z Nitry. Prvý set Roman prehral. V druhom sa tenisti ťahali a o víťazstve Nitrana rozhodli dve lopty v tie-breaku. Majstrom regiónu sa stal prvý nasadený Patrik Cvik.

Dievčatám sa veľmi nedarilo. Dominika Hadnaďová narazila v prvom kole na druhú nasadenú Lindu Hercegovú. Prehrala dvakrát 3:6. V prvom kole skončila i Aneta Hudáková. Medzi dorastenkami zvíťazila len štrnásťročná Tamara Kupková z Trnavy.