Kristína Striešková Futbal

Derby stretnutie s Nitrou skončilo remízou

Dnešné futbalové stretnutie domácich hráčov ViOnu s reprezentantmi FC Nitry sa skončilo remízou. Obe mužstvá si rozdali po jednom góle.

Tradičné derby stretnutie prinieslo od úvodu obojstranne opatrný futbal. V 12. minúte N'Tuli šikovne vysunul Kolára, jeho strelu Kuciak bezpečne kryl. Do vedenia išli domáci v 14. minúte, keď Harbuľák v pokutovom území zbytočne vrazil do Paura a nariadenú jedenástku Pavlovič bezpečne premenil – 1:0. Už o miánútu prišla parádna akcia po osi Babic – Hodek s Hruškovou koncovkou tesne mimo. V 22. minúte na Babicov rohový kop si nabehol Orávik a jeho delovka skončila na ľavej žrdi Chudého brány. V 34. minúte agilny N'Tuli posunul Hodúrovi, ten však pálil mimo. Vzápätí na opačnej strane Hodúra napodobnil Orávik. V závere prvého dejstva zaujala Babicova strela spoza 16-stky, s ktorou si Chudý poľahky poradil. Hneď po zmene strán sa vo výbornej pozícii ocitol Hodek, jeho strele však chýbala razancia. V 54. minúte domáci rozohrali peknú akciu, na Hodekov center si vyskočil Pavlovič, ale z piatich metrov hlavičkoval nad. Po hodine hry sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy Pavlenda a začala sa presilovka Nitry. Vyrovnanie priniesla 71. minúta, keď Kolárov center našiel v malom vápne nekrytého N'Tuliho, ktorý s prehľadom skóroval – 1:1. V 76. minúte sa vyznamenal Kuciak, keď v priebehu niekoľkých sekúnd dvakrát vychytal Slobodu. V 77. min sa rútil sám na bránu Mikuš. Po jeho strele zvonila žrď na Kuciakovej bráne. V 80. minúte si nerozumel Janečka s Kuciakom, N'Tulimu však chýbal krok pred prázdnou bránou. V 86. min sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy Orávik. Až do konca stretnutia domáci statočne odolávali dvojnásobnej presilovke Nitry, aby nakoniec vybojovali aspoň cennú remízu.

ViOn Zlaté Moravce – FC Nitra 1:1 (1:0) Góly: 14. Pavlovič z pok. kopu – 71. N'Tuli. Rozhodoval: Smolák, ŽK: Pavlenda, Orávik – Kaspřák, Šimončič, ČK: 60. Pavlenda po druhej ŽK, 86. Orávik po druhej ŽK, obaja za podrazenie (obaja Z. Moravce), 1586 divákov. Zostavy a striedania: Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Janečka, Majerník, Chren – Pavlovič – Orávik, Babic, Paur (65. Candrák), Hruška (75. Pavelka) – Hodek (71. Brčák) FC Nitra: Chudý – Kaspřák, M. Tóth, Kolmokov, Harbuľák (65. Šimonek)- Šimončič – Kolár, Hodúr, N'Tuli, Sloboda (86. M. Gajdošík)- Mikuš

Hlasy trénerov: Juraj Jarábek, tréner Zl. Moraviec: „Videli sme typický derby zápas v peknej kulise. Ujali sme sa vedenia, mali sme aj ďalšie príležitosti. Škoda, že sme nedali druhý gól. Po vylúčení sme už hrali len na brejky. K výkonu rozhodcu sa vyjadrovať nebudem, my sme s bodom nakoniec spokojní.“ Cyril Stachura, tréner Nitry:// „Bol to zvláštny a zaujímavý zápas. Nám sa už pravidelne stáva, že sa pomalšie rozbiehame. V druhom polčase sme mali dostatok príležitostí aj na víťazstvo, hlavne po vylúčení domáceho hráča.“//