Futbal

Ďalšia prehra pre našich futbalistov: Moravce boli porazené Michalovcami

Fortuna liga pokračovala počas víkendu ďalším kolom. Zlaté Moravce sa v skupine o záchranu tentokrát postavili proti Michalovciam.

Ilustračný obrázok k článku Ďalšia prehra pre našich futbalistov: Moravce boli porazené Michalovcami

Úvod prvého polčasu bol o obojstrannom čakaní na chybu súpera. Herne mali mierne navrch domáci, ale nepresná Kolesárová hlavička v 23. minúte nespravila starosti brankárovi Kováčovi. Domáci postupne zvyšovali svoju aktivitu a v 36. minúte boli odmenení. V rýchlej akcii odcentroval Kolesár do šestnástky, Žofčák využil nedôraz zlatomoraveckých obrancov a hlavou otvoril skóre – 1:0.

Hostia vstúpili do druhého dejstva s viditeľnou snahou o vyrovnanie. V 58. minúte sa na kraji šestnástky uvoľnil Ewerton, ale jeho strelu zastavila pravá žřd. ViOnu to nevyšlo ani kombinačne v 63. minúte, keď Harba v úniku dvoch proti jednému volil namiesto pýtajúcej sa prihrávky strelu, no neuspel. V 79. min zvýšil náskok domácich Sulley, keď ideálne zareagoval na rohový kop Kolesára a hlavou prekonal Kováča – 2:0. Domáci sa v závere sústredili na udržanie dvojgólového náskoku, ktorý ešte mohol navýšiť Sulley, ale v 90. minúte pred Kováčom neuspel. Bodku za zápasom dal nádejný pokus hosťujúceho Orávika spoza šestnástky, brankár Kira si však poradil.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner MFK Zemplín Michalovce: „Mali sme veľa hráčov zranených, zostava bola preto improvizovaná. Náš výkon v prvom polčase bol v poriadku, v druhom sa obraz hry trošku zmenil. Viac šancí mal súper, ale ustáli sme to a máme tretie víťazstvo v rade, čo sa mne ako hlavnému trénerovi tímu za dva a pol roka ešte nepodarilo.“

Juraj Jarábek, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Treba poďakovať Michalovciam za veľmi korektný zápas. Ja si myslím, že mal všetko, čo mal mať dobrý futbal, divák musel byť spokojný. K nášmu výkonu – obohratá platňa. Opäť sme hrali dobre, no súper dával góly. Je to o chybách a súper tentoraz potrestal viac našich chýb. Musíme ísť ďalej za potrebným víťazstvom a ja verím, že ho dosiahneme v sobotu na našom štadióne v odvete s Michalovcami.“

MFK Zemplín Michalovce – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (1:0)

• Góly: 36. Žofčák, 79. Sulley. Rozhodoval: Kružliak, ŽK: Matič, Sulley – Nikolič, Harba, ČK: 89. Šimčák (po 2. žltej)

Zostavy a striedania:

• Michalovce: Kira – Žofčák, Šosták, Mancilla, Šimčák – Bednár – Jankauskas, Turík (46. Matič), Niši, Kolesár (87. Šumejko) – Kurminowski (72. Sulley)
  • Zlaté Moravce: Kováč – Kotula, Pintér, Horník, Chren – Orávik, Ewerton, Nikolič (77. Duga), Bartolomeu (85. Jančura) – Urgela (46. Šašinka), Har­ba